Kování

Bezpečnost systematicky integrována

Základní bezpečnost bez přirážky k ceně. Již ve standardní verzi disponuje kování Roto NT vyšší mírou základní bezpečnosti – spodní hrana křídla je osazena bezpečnostním hřibovým čepem. Výsledek: již od počátku lepší ochrana proti pokusům o vypáčení. Proto jsou doplňková bezpečnostní opatření často nepotřebná. Případné vícenáklady odpadají.
ktuální bezpečnostní norma DIN V ENV 1627–1630 klade na kování nové požadavky. Byly změněny zkušební metody – analýza slabých míst na prvním okně a zkoušení na druhém okně – a byly nově definovány sady nářadí. Kování Roto NT zvládlo zkoušky proti vloupání bez problémů. Navíc toto kování splňuje i přísné normy Zkušebního Institutu SKG v zemích Beneluxu.

Minimální náklady při dodatečném vybavení na vyšší bezpečnostní třídu
Inteligentní konstrukce kování Roto NT umožňuje dosažení vyššího bezpečnostního stupně pouhou výměnou rámových uzávěrů. Také přídavné a doplňkové prvky je možné namontovat i dodatečně velmi snadno.

Ochrana na míru – evropské bezpečnostní třídy Bezpečnostní třída č.1: základní ochrana proti tělesné síle, jako např. vyražení nebo vykopnutí.
Bezpečnostní třída č.2: ochrana proti nástrojům na vypáčení, jako šroubováky, kleště, klíny.
Bezpečnostní třída č.3: doplňková ochrana proti nástrojům jako páčidla (sochor)
Všechny výrobky Roto E-Tec je možné snadno integrovat do systému kování Roto NT. Mechanické zabezpečení, které nabízí kování Roto NT již v základní sestavě, lze jednoduchým způsobem efektivně doplňovat elektronickým signalizačním systémem. Jednoduché a hospodárné dovybavení.

Jednoduchá montáž

Kování Roto NT je optimálním řešením pro všechny výrobní podniky.
Systém je od počátku dimenzován na co nejjednodušší a rychlé zpracování – ať v malých a středních závodech, či velkých podnicích. Co nejjednodušší manipulace pomocí samosvorného upínání dílů přináší
ve spojení s optimální organizací práce již u malých podniků vysoké úspory montážních časů a nákladů. Při nejvyšším stupni automatizace pak převládá u jednokřídlých a dvoukřídlých oken plně automatizovaná montáž kování na okenní křídlo i rám.

Patentované spojení pomocí klipsů

Fixační vruty jsou minulostí. Jedno ve kterém stupni automatizace pracujete – inovovanou technikou
svorek kování Roto NT se nechá značně zkrátit montážní čas a redukovat nasazení personálu. Jednu výhodu přináší např. již oddělení stolu pro zakládání kování a pracoviště pro ruční sešroubování.

Nová technologie klipsů vytváří pevné spojení dílů jednoduchým způsobem: zaklapnout, sešroubovat, hotovo – rychleji a přesněji to nejde. Tím je obvyklá přesuvná spona pro spojování zbytečná, jedna pracovní operace tak odpadá. Příjemný vedlejší efekt: žádný díl nevyčnívá do mezery mezi rámem a křídlem.

Samosvorný systém:
Veškeré díly stavebního kování určené pro křídlo mají integrované samosvorné prvky a jsou identické jak pro hladkou, tak i profilovanou vnitřní část kovací drážky plastových a dřevených oken. Také nový střední díl usnadňuje montáž: lze jej použít jak na svislé, tak i vodorovné straně, jeho záměna je tedy nemožná

Rozmanitost je výhodou
Od levné standardní verze až po montáž v nejvyšším stupni automatizace – kování Roto NT nabízí
všechny možnosti. Ovšem osvědčený systém kování nesplňuje pouze Vaše individuální, provozem podmíněné
požadavky, nýbrž splní také požadavky Vašich zákazníků. Již nejmenší okna od výšky křídla 280 mm lze okovat standardními díly v otevíravě sklopném provedení. A pomocí rozsáhlého příslušenství lze splnit většinu požadavků odběratelů. Ať speciální požadavky na bezpečnost nebo na zvláštní komfort – vysoký sériový standart je možné individuálně přizpůsobit prostřednictvím malého množství dílů.

Kování Roto NT je možné použít u nejrůznějších tvarů a způsobů otevírání:

Vybavení dle přání zákazníka

Komfort bydlení má u zákazníků vysokou prioritu. Kování Roto NT Vám proto nabízí mechanické a elektronické systémy zohledňující poznatky techniky, které Vám umožní splnit přání odběratele a navýšit obrat. Všechny výrobky Roto E-Tec je možné snadno integrovat do kování.

Obsáhlé příslušenství kování Roto NT:
Již základní sestava kování Roto NT nabízí dostatek komfortu. Jednoduché seřízení, lehký chod pomocí plochého vedení čepů, integrovaná brzda otevření, pojistka proti zabouchnutí a omezovač délky vyklopení. Úrovňová a ovládací zarážka jako příslušenství zajišťuje precizní nabíhání křídla, současně je vyloučena vadná obsluha okna. Mikroventilace zajišťuje pravidelnou výměnu vzduchu a je jí možno docela jednoduše namontovat i dodatečně. U oken a dveří je možné použít speciální magnetickou západku. V nabídce je také inovovaný program elektronického příslušenství.

MTS jako termostatický systém ovládání.
Vícefunkční okenní kontakt MTS může během topného období snížit ztráty tepla při větrání. Jakmile se okno otevře, postará se v kování integrovaný kontaktní prvek – ve spojení s elektricky řízeným ventilem – o snížení topného výkonu.
MTS jako systém pro ovládání odsávače par.
Ve spojení s automatickým bezpečnostním vypínačem Roto DAS ovládá okenní kontakt MTS provoz odsávače par podle předepsaného předpisu. Při zavřeném okně přeruší přívod proudu k odsávači par a zamezí tak možnému udušení.