Seřízení oken

Zvednutí křídla (vodorovně)

Připravte si imbusový klíč č.4.
Pro zvednutí celého okna vysuneme pohybem vzhůru krytku pantu. Imbusovým klíčem pootočíme o jednu otáčku ve směru hodinových ručiček a vyzkoušíme, zda je okno ve správné výšce. Pokud ne, pootočíme o další otáčku. Při potřebě spustit celé křídlo postupujte stejně, ale proti směru hodinových ručiček.

Narovnání křídla

Připravte si imbusový klíč č.4.
Při drhnutí křídla ve spodní části o rám na straně kliky lze stejným způsobem, jako zvedáme celé okno, upravit úhlopříčný zdvih okna u klikové strany. Pootočíme o jednu otáčku ve směru hodinových ručiček a vyzkoušíme, zda okno dále drhne. Pokud ano, pootočíme o další otáčku.

Seřízení přítlaku okna pro zimní a letní provoz

V případě, že chceme upravit přítlak (těsnost) okna pro danou sezónu, najdeme rektifikační čepy v ose kování a zjistíme, kam je nasměrována drážka prolisu.
Pokud je vzhůru, přítlak okna je střední. Pro zimní období otočíme imbusovým klíčem ke klice – přítlak okna bude větší. Letní období vyžaduje přítlak okna menší, čep otočíme od kliky.
Při seřízení oken na zimní provoz půjde klika ztuha, protože je křídlo nastaveno na větší těsnost.

Důležité: nepoužívejte mikroventilaci v zimním období. Dojde k ochlazení kovací drážky, následnému rosení a nežádoucím jevům. Doporučujeme pročíst naše instrukce pro používání a údržbu oken, která je ke stažení zde.

Po každém seřízení okna je nutné promazat kování a izolační gumy. Jak na to najdete v další sekci Servis oken.